Cytaty z Kubusia Puchatka

W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć Wam nieco filozofii tego niezwykłego misia, a także przytoczyć najbardziej znane i lubiane cytaty z Kubusia Puchatka, które mogą posłużyć jako przewodnik w naszym codziennym życiu. Zapraszamy do lektury, zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Kubusiem Puchatkiem, jak i tych, którzy już dawno zaprzyjaźnili się z tym sympatycznym stworkiem.

Czy istnieje postać bardziej urocza, sympatyczna i mądra niż Kubuś Puchatek, najsłynniejszy mieszkaniec Stumilowego Lasu? Ten niezwykły misiek, bohater serii książek autorstwa A.A. Milne, od dziesięcioleci przyciąga uwagę czytelników na całym świecie, niezależnie od wieku. Kubuś Puchatek to nie tylko niewinne przygody, ale także wiele życiowych mądrości, które przekazuje w prosty, przystępny sposób. Właśnie dzięki temu Puchatek zdobył serca milionów fanów, a cytaty z Kubusia Puchatka stały się powszechnie znane.

Najpiękniejsze cytaty z Kubusia Puchatka

– Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś


– Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.


– Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.


– Trochę Względów, trochę Troski o Innych. W tym cała rzecz. Tak przynajmniej mówią.


– Albo weźmy Sowę. Sowa właściwie też nie ma wiele Rozumu, ale za to jest Uczona.


Jest dostatecznie smutno, jeżeli samemu jest się nieszczęśliwym, ale jest jeszcze smutniej, kiedy wszyscy inni twierdzą, że też są nieszczęśliwi”.


– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.


– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:
– To mój ulubiony dzień.


– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.


Mam w spiżarni dwanaście garnczków, które wołają mnie już od godziny.


Nie dziw się, jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody.


Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.


Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić.


Czuję się mniej więcej tak, jak ktoś, kto bujał w obłokach i nagle spadł.


Puchatek spojrzał na obydwie łapki. Wiedział, że jedna z nich jest prawa, i wiedział jeszcze, że kiedy już się ustaliło, która z nich jest prawa, to druga była lewą, ale nigdy nie wiedział, jak zacząć.


Prześlij dalej!