Cytaty o rodzinie

Bywa, że zapominamy, jak ważna jest rodzina. Zebraliśmy najlepsze cytaty o rodzinie, pochodzące od wybitnych pisarzy, polityków i innych unikalnych osobistości. Co Dalajlama miał do powiedzenia o rodzinie? Dowiesz się poniżej.

Sentencje, napisy, cytaty o rodzinie

Rodzina nie jest tylko czymś ważnym. Ona jest wszystkim. 
(Michael J. Fox)

Wielu ludzi zdaje się zapominać o prawdziwym znaczeniu rodziny. Koncentrują się na karierze, zdobywaniu bogactwa i sławy – bliskich pozostawiając samym sobie. Miłość ograniczają do kilku słów skreślonych pospiesznie na urodzinowej karcie z życzeniami. A przecież żaden sukces nie ma znaczenia, jeśli nie można go dzielić z kochającymi ludźmi. Żaden medal, dyplom czy premia świąteczna, nie ogrzeją serca w chłodną, zimową noc. 
(Dalajlama)

Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę.
(Sophia Loren)

Jeśli chcesz naprawić świat, to idź do domu i kochaj swoją rodzinę.
(Matka Teresa z Kalkuty)

Trzymaj się rodziny i przyjaciół – oni nigdy nie wyjdą z mody.
(Niki Taylor)

Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
(Johann Heinrich Pestalozzi)

Każda rodzina ma swoją historię. Najpiękniejsze jest to, że te historie są nakreślone na piasku, nie wykute w granicie. To cudowne, ponieważ możemy je zmieniać.
(Diane Chamberlain)

Rodzina to silnik umożliwiający podbój świata, a zarazem bunkier, w którym można się schronić.
(Maxime Chattam)

W rodzinie nie ma „moje” czy „twoje”. Jest „nasze”.
(Karolina Frankowska)

Atmosferę w rodzinie wciąż tworzy matka. To ona jest w domu menedżerem.
(Margaret Thatcher)

Miłość rodziny i wsparcie z jej strony, boska pomoc, determinacja i wiara we własne siły sprawiają, że można osiągnąć coś, o czym się nawet nie marzyło.
(James Scott)

Rodzina jest dla człowieka niczym płótno dla artysty. Przelewamy na nie nasze najwspanialsze marzenia. Kreślimy je często w sposób niedoskonały i nieudolny, ale wszyscy jesteśmy przecież zaledwie amatorami w sztuce życia. Jeśli jednak nie skupiamy się na roztrząsaniu własnych pomyłek, z czasem powstają w ten sposób prawdziwe arcydzieła. Z czasem uczymy się także, że to nie piękno końcowego efektu godne jest najwyższej pochwały, lecz wysiłek, jaki wkłada się w jego malowanie.
(Richard Paul Evans)

Nie wybieramy sobie rodziców, podobnie jak rodzice nie wybierają sobie dzieci. Niemniej powinniśmy robić wszystko, co w naszej mocy, by otrzymali od nas to, co mamy najlepszego. (Colleen Hoover)

Mieć miejsce, do którego się wraca, to mieć dom. Mieć osobę, którą się kocha, to mieć rodzinę. Mieć obie te rzeczy to prawdziwe błogosławieństwo.
(Richard Paul Evans)

Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama – taka tęga,
Moja siostra – taka mała
A ja jestem – samochwała!
(Jan Brzechwa)

Krótkie cytaty o rodzinie

Dobre cytaty o rodzinie nie muszą być długie. Dobre myśli da się zawszeć w zaledwie jednym zdaniu. Poniżej zebraliśmy te krótsze sentencje i myśli o rodzinie, które przypomną Ci, jak ważna jest tak wspólnota.

sentencje o rodzinie

To, co jest roztropnością w prywatnym życiu każdej rodziny, nie może być chyba szaleństwem w życiu wielkiego królestwa.
(Adam Smith)

Aktorstwo to jedynie sposób na zarobek, rodzina jest życiem.
(Denzel Washington)

Nie można nie pamiętać o wieku swych rodziców. Radować się bowiem należy z długiego ich żywota i lękać się bezustannie, że kres ich dni się zbliża.
(Konfucjusz)

Nie ma czegoś takiego jak społeczeństwo. Są tylko pojedynczy mężczyźni, kobiety i rodziny.
(Margaret Thatcher)

Rzeczpospolita jest prawym rządzeniem wielu gospodarstwami rodzinnymi i tym, co jest im wspólne, z władzą suwerenną.
(Jean Bodin)

Rodzina to zespół, drużyna, samodzielne państwo, jedyna część tożsamości, która pozostaje niezmieniona przez resztę życia.
(Laura Lippman)

Miłość rodziny i wsparcie z jej strony, boska pomoc, determinacja i wiara we własne siły sprawiają, że można osiągnąć coś, o czym się nawet nie marzyło.
(James Scott)

Wybitne sentencje z motywem rodziny

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.
(J.I Kraszewski)

Matka to jedyna osoba na świecie, która Cię pokochała, zanim jeszcze Cię poznała.
(J. H. Pestalozzi)

Dom rodzinny jest zwykle miejscem, gdzie wyładowuje się nagromadzone w ciągu dnia urazy. Jest miejscem oczyszczenia, w którym można pozwolić sobie na więcej niż poza domem.
(Antoni Kępiński)

Dzieci zaczynają od tego, że kochają swoich rodziców. Po pewnym czasie sądzą ich. Rzadko kiedy im wybaczają.
(Oscar Wilde)

Co innego jest być krewnym lwa, co innego wilka.
(Kazimierz Przerwa-Tetmajer)

Wychowanie jest zorganizowaną obroną dorosłych przeciwko młodym.
(Mark Twain)

Mamy nadzieję, że spodobały Ci się powyższe cytaty o rodzinie. Jak mówi Michael J. Fox – Rodzina nie jest czymś ważnym. Ona jest wszystkim – Pielęgnujmy te więzi.

Prześlij dalej!