Cytaty o pomaganiu

W niniejszym artykule przybliżymy cytaty o pomaganiu od wielkich myślicieli, filozofów, artystów i przywódców, którzy uchwycili istotę pomagania innym w swoich inspirujących cytatach. Oto przegląd mądrości na temat pomagania, które może być dla nas drogowskazem na drodze do stworzenia lepszego świata dla wszystkich.

Cytaty o pomaganiu

Pomaganie innym to jedno z najszlachetniejszych i najbardziej wdzięcznych działań, jakie możemy podjąć w naszym życiu. Wspierając innych, wzmacniamy naszą wspólnotę, tworząc siatkę wsparcia, która sprawia, że nasze społeczeństwo staje się silniejsze i zdrowsze. To czyn, który przynosi korzyści nie tylko odbiorcom pomocy, ale również tym, którzy ją oferują, dając poczucie spełnienia i wartości własnej.

„Zło dobrem zwyciężaj”
(Św. Paweł, List do Rzymian)


„Każdy ma coś, co może dać innym”
(Barbara Bush)


„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”
(Albert Schweitzer)


„Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.”
(Phil Bosmans)


„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.”
(św. Jan Paweł II)


„Ciebie wszak rzecz dotyczy, gdy ściana u sąsiada płonie.”
(Horacy)


„Dawaj bezinteresownie, a zachowasz siebie całego.”
(Mieczysław Maliński)


„Nawet w tej chwili dochodzi gdzieś do katastrofy. Tylu ludzi jest na świecie, tyle istnień potrzebujących pomocy…i tyle samo różnych historii, które wypełniają ich troski i potrzebują wysłuchania. Tak niewiele potrzeba, żeby kogoś uszczęśliwić, uświadomić go o jego człowieczeństwie, ważności i roli w świecie. A jednak i moje życie jest krótkie i ulotne. Nie dałbym rady pomóc innym ludziom, nie okradając samego siebie z niezbędnego czasu. Nie pomagając innym okażę się egoistą zadufanym w sobie i zaangażowanym w swoje poglądy, idee i uwięzionym w barierach wykreowanego przez siebie świata.”
(Dariusz Okoń)


„Moja babcia zawsze mówiła, że ludziom trzeba pomagać, bo jak sami będziemy potrzebowali pomocy, to ona do nas zawsze przypłynie. Z innego portu, ale przypłynie.”
(Anna Ficner-Ogonowska)


„Za każdym razem kiedy w niego uwierzysz, będzie trochę bardziej istniał. Jeśli się uprzesz, zacznie istnieć na dobre. I wtedy ci pomoże.”
(Éric-Emmanuel Schmitt)


„Są pośród nas ludzie, którzy uważają, że jesteśmy na świecie po to, aby pomagać innym. Są również ci, którzy nie umieją pomóc nawet samym sobie.”
(Roma Ligocka)


„To prawda, że kiedy nie potrzebujesz żadnej pomocy, wszyscy są gotowi ci ją ofiarować.”
(Federico Moccia)


„Czasami, żeby zrobić pierwszy krok, potrzebna jest czyjaś pomoc.”
(Jodi Picoult)


„Pomóż komuś, a zrobisz sobie wroga.”
(Sherrilyn Kenyon)


„Człowiek, który ginie z powodu braku pomocy obciąża sumienia pozostałych.”
(Ludwik Hirszfeld)


Prześlij dalej!